خانوم بابی براون متولد 14 اپریل ،از آمریکا است.او یک هنرمند و آرایشگر حرفه ای وبنیانگذار لوازم آرایشی براون است .براون هشت کتاب درباره آرایش و زیبایی نوشته است. همچنین او سردبیر مجله سلامت و زیبایی ومجری یک برنامه صبحگاهی که از رادیو پخش می شود،است. 
 
او در شیکاگو متولد شد، در سال 1980، او به نیویورک نقل مکان کرد تا به عنوان یک آرایشگر حرفه ای کار کند.
 
براون یک سبک خاص در شیوه ی کار آرایشی خود داشت، اوبه سبک آرایش های مدرن وطبیعی و ملایم شناخته شده بود که بارنگ های روشنی که در آن زمان استفاده می کردند کاملامتفاوت بود. در سال 1991 او و یک شیمیدان، خط جدیدی از رژ لب ها را در رنگ  هابی طبیعی ساختند وپایه های تنا ژ زرد در رژ را وهمچنین  ده سایه ، تحت نام تجاری Bobbi Brown Essentials در شهر نیویورک عرضه کردند.
 
موفقیت تولیدات آرایشی او باعث شد که استی لادر برای خرید این شرکت در سال 1995اقدام کند. از آن زمان به بعد براون کار خود را روی جلد مجلات به نمایش گذاشت. براون در سالن مشاهیر نیوجرسی به عنوان عضوی از این گروه در سال 2013 معرفی شد. او به عنوان سردبیر یاهو زیبایی از فوریه 2014 تا فوریه 2016 خدمت کرده است. 
 
شركت Estée Lauder Inc. در سال 1995،شرکت Bobbi Brown Essentials را خریداری كرد اما براون همچنان کنترل کامل خط آرایش خود را خلاقانه حفظ کرد . در سال 2007 اولین فروشگاه خرده فروشی لوازم آرایشی بابی براون و مدرسه آرایشگری  را درنیوجرسی افتتاح کرد.. در ژانویه سال 2014، حدود 30 فروشگاه لوازم آرایشی داشت. فروشگاههای لوازم آرایشی Bobbi Brown نیز برای کسانی که علاقه مند به  حرفه ایی در صنعت آرایش هستند، دوره های آرایشگری را ارائه می دهند. امروزه، لوازم آرایشی بابی براون، یک برند آرایشی محبوب در میان آرایشگران حرفه ای و مردم است . در دسامبر 2016 اعلام شد که براون در پایان سال از شرکت خارج خواهد شد.
 
با توجه به اینکه حرفه آرایشگری و گریم و زیبایی در ایران نیز طرفداران بی شماری دارد و تعداد قابل چشمگیری از مردم خواستار یادگیری این دوره ها هستند، موسسه فن آوران نوین تهران در جهت خدمت رسانی به همه ی افراد جامعه با استعدادها و سلایق متفاوت ، دوره های گریم و زیبایی را به صورت کاملا حرفه ای و تضمین شده برگزار می کند .
با آرزوی موفقیت و سلامتی برای تک تک هموطنان پویا و شرافتمند ایران عزیز.