کریستین دیور در شهر گارنویل فرانسه به دنیا آمد.او در سال 1928 برای اولین بار به صورت حرفه ای کار خود را آغاز کرد و گالری هنری کوچک خود را تاسیس کرد. درسال 1937، دیور توسط طراح مد روز، رابرت پگیت استخدام شد، که به او فرصتی برای طراحی سه مجموعه پیگت  داد. یکی از طرح های اصلی دیور که برای پیگت طراحی کرد، یک لباس روز با یک دامن کوتاه به نام کافه انگلیسی بودکه بسیار مورد استقبال قرار گرفت.
او درمدت جنگ جهانی دوم ، در خانه مد لوسین للانگ ، به عنوان طراح اصلی به فعالیت پرداخت.

در سال 1946 مارسل بواساک، کارآفرین موفقی که به عنوان ثروتمندترین مرد در فرانسه شناخته شده بود، از طراحی دیوور برای خانه مد(مزون) فیلیپ و گاستون، ;که در پاریس در سال 1925 راه اندازی کرده بود، استفاده کرد. دیور در 8 دسامبر 1946، با حمایت بواسک، خانه مد خود را تاسیس کرد.
نام اولین مجموعه ی او، که در تاریخ 12 فوریه 1947 ارائه کرد،کورل(به معنای گیاه یا دایره گلبرگ گل به زبان انگلیسی)،  بود . طرح های دیور بیشترشاد بودندتا ساده وبی رنگ در حالیکه در جنگ جهانی دوم به سر می بردو تحت تأثیر جیره بندی در پارچه بود.
او در ایجاد اشکال و طرح های مختلف استاد بود. دیور به نقل از "من زنان گل را طراحی کرده ام".به نظر او، پارچه ها به طور عمده باید از خطوط برجسته پوشانده شوند و پنبه ای و نرم و لطیف باشد و مدل های خود رابه شکل بسیار پیچیده ای قرار داد.
در ابتدا، زنان به مدل های اواعتراض کردند زیرا طرح هایش پاهای آنهارا می پوشاندو آنها به دلیل محدودیت های حاصل از جیره بندی پارچه ،با توجه به مقدار پارچه ای که در یک لباس یا کت و شلوار استفاده می شد،اعتراض داشتند. در طی یک عکسبرداری در یک بازار پاریس، این مدلها توسط فروشندگان زن مورد حمله قرار گرفتند اما مخالفت متوقف شد زیراجنگ به پایان رسید. "نگاه جدید" لباس زنانه را تغییر داد و پاریس را به عنوان مرکز دنیای مد بعد از جنگ جهانی دوم بازسازی کرد.
دید نا محدود و متفاوت کریستین دیور با موقعیت موجود در زمان شکوفایی او ، علت موفقیت وی شد.
او در شرایط جنگ با وجود محدودیت های بی شمار از جمله جیره بندی پارچه وتولید پارچه های ساده، خلاقیت خود را به کار برد وبا وجود مخالفت ها ، لباس های فاخر با طرح های شاد و متفاوتی را آفرید.
خلاقیت، نو آوری، به روز رسانی اطلاعات شخصی در زمینه ی طراحی حرفه ای ،پویایی و پشتکار عوامل موفقیت در این حرفه می باشد.
رشته طراحی لباس در کشور عزیزمان  نیز دارای علاقه مندان زیادی است .درهمین راستا موسسه فن آوران نوین تهران با برگزاری دوره های طراحی لباس نقش به سزایی در پیشرفت این صنعت در کشور وهمچنین پاسخگویی به نیاز متقاضیان این رشته را ایفا می کند.
با امید وآرزوی موفقیت برای تمام ایرانیان.