حرفه طراحی مد و لباس را چقدر میشناسید
طراحي مد، هنر استفاده از طراحي و زيبايي شناسي در توليد پوشاك، كيف،كفش و زيورآلات است و متاثر از فرهنگ‌ها و آداب و رسوم جوامع مختلف بوده و به اندازه همين تفاوت‌ها داراي تنوع بالايي است. تاريخچه رسمي طراحي مد و لباس به ابتداي قرن نوزدهم زماني كه طراحان به طراحي لباس براي مجالس اشرافي مي پرداختند بر مي گردد.
 
جایگاه حرفه طراحی لباس در ایران

صنعت پوشاک ایران چشم به راه طراحان لباس است. در ايران به دليل وجود محدوديت هاي ديني در بحث پوشش، وجود طراحان مد و لباس توانمند كه بتوانند متناسب با فرهنگ و آيين ما طرح هاي نو و جذابي را ارائه دهند، بسيار ضروري است. متاسفانه باید اعتراف کنیم در حال حاضر در کشور ما به دلیل کمبود طراحان لباس و همچنین فاصله کارشناسان این حرفه با صنعت پوشاک،بازار لباس ایران تبدیل به جولانگاهی برای برند های برون مرزی شده که این امر تبعات اقتصادی کسترده ای ایجاد کرده و سبب خروج کلان ارز از کشور و کاهش بهره وری تولیدات داخلی شده است. علت اصلی حضور شبکه های آموزش خانه صنعت و معدن در این حرفه تربیت طراحان لباس خلاق و آشنا با بازار این رشته و حمایت ایشان برای ورود به بازار کار این حرفه است تا روحی تازه به کالبد صنعت پوشاک بدمیم.
 

آیا برای آموزش این رشته توانایی خیاطی و دوخت برای هنرجو ضروری است

خیر- علاقه مندان برای ورود به این دوره آموزشی بیاز به توانایی دوخت و خیاطی ندارند.در واقع مهمترین شراط ورود به این دوره علاقه هنرجو و تایید کارشناسان آموزشی مربوط میباشد
 

این دوره آموزشی برای چه کسانی مناسب است
 

در سطح حرفه ای

علاقه مندان به یادگیری کاربردی این رشته و ورورد به بازار کارحرفه ای هستید.

قصد ادامه تحصیل این رشته در داخل یا خارج از کشور را دارید.

خیاط هستید و میخواهید کار خود را گسترش دهید.

میخواهید در آزمون ارشد طراحی لباس شرکت نمایید وپیش نیاز مهارتی ندارید.

در سطح مبتدی

اگر دوست دارید با داشتن این هنر همیشه لباس هایی خاص,جذاب و متفاوت بر تن کنید.

اگر طرح ها و مدل های بازار نظر شما را جلب نمیکند و احساس میکنید طرح های زیباتری میتوانید ارایه کنید.